کیف پول بیت کوین چیست؟

بیت کوین‌ها را هم مثل سایر پول‌ها باید در جایی امن ذخیره کرد و کیف پول بیت کوین برای همین هدف ساخته شده است. با توجه به اینکه بیت کوین ها چه هستند و چگونه کار می‌کنند، نمی‌توان آن‌ها را در بانک یا موسسات اعتباری ذخیره کرد و تنها راه نگهداری از بیت کوین‌ها، گذاشتن آن‌ها در کیف پول بیت کوین است و مسئولیت انتخاب نوع کیف پول و عواقب آن، تنها به عهده دارنده Bitcoin است.

اگر مایل باشید روی بیت کوین‌ سرمایه‌گذاری کنید ، مهم است که بدانید ترکیب دانش امنیت دیجیتال و ذخیره امن بیت کوین‌ها، مانع هک شدن یا خالی شدن حساب بیت کوین شما می‌شود. هنگام خرید بیت کوین به یاد داشته باشید که معاملات بیت کوین برگشت‌پذیر نیستند. برای ارسال یا مصرف بیت کوین باید هر دو کلید مخفی یا عمومی را در اختیار داشته باشید. کلیدهای مخفی باید به خوبی محافظت شوند.

انواع کیف پول بیت کوین

چند نوع کیف پول بیت کوین مختلف وجود دارد که تفاوت اصلی آن‌ها در مکانیزم امنیتی در نگهداری از کلیدهای مخفی بیت کوین است. به زبان ساده انواع کیف پول بیت کوین به پنج دسته تقسیم می‌شوند: کیف پول‌های دسکتاپ، موبایل، آنلاین، سخت افزاری و کاغذی. گاهی دو یا چند نوع را هم با هم ترکیب کرده و کیف پول جدیدی ارائه می‌شود. در ادامه با انواع کیف پول بیت کوین و ویژگی‌های آن‌ها آشنا می‌شوید.


تماس با ما

جهت ارتباط با ما و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به کانال تلگرامی و یا کانال اینستاگرامی مراجعه فرمایید

فرم تماس با ما